Zasady przydziału miejsc w internacie

1.     Zasady rekrutacji do internatu:

a) Uczniowie mogą ubiegać się o miejsce w internacie na podstawie kwestionariusza o przyjęcie do internatu, składanego do kierownika internatu.

b) Po zakończonej rekrutacji do Zespołu Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV
w Szczecinku oraz rekrutacji do internatu dyrektor szkoły zarządzeniem podaje listę przyjętych do internatu.

c) W pierwszej kolejności przyjmowani są uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku.

d) Uczniowie z poza szkoły przyjmowani są zgodnie z kolejnością składanych kwestionariuszy.

e) Składający kwestionariusze mogą odwołać się od decyzji do dyrektora szkoły w terminie 7 dni od otrzymania decyzji (powiadomienia).

2.     Całokształtem życia w internacie kieruje kierownik internatu wraz  z zespołem wychowawców przy współudziale Samorządu Internatu. Internat jest nadzorowany przez dyrektora macierzystej szkoły.

3.     Liczba wychowanków w grupie wychowawczej w internacie nie przekracza 30 osób.

4.     Tygodniowy wymiar zajęć opiekuńczych i wychowawczych z jedną grupą wychowawczą w internacie wynosi co najmniej 49 godzin zegarowych.

5.     Każdy wychowanek korzystający z internatu jest odpowiedzialny za powierzony mu sprzęt i wyposażenie pokoju. Oznacza to, że za wszelkie zniszczenia lub uszkodzenia urządzeń i sprzętu internatowego koszty naprawy lub zakupu pokrywa ten, kto je spowodował. W przypadku nie znalezienia winnego koszty naprawy lub zakupu ponoszą zbiorowo mieszkańcy danego pokoju lub skrzydła.

Wytworzył:
Maria Schulz